بزرگ کردن و افزایش طول آلت تناسلی مردان

بسیاری از آقایان همواره تصور می‌کنند که آلت تناسلی کوچکی دارند و این موضوع اعتماد به نفس آنان را کاهش می‌دهد اما در اکثر موارد این تنها تصور ذهنی فرد است زیرا با توجه به تحقیقات علمی اندازه مناسب آلت تناسلی در حالت نعوظ 13.12 سانتیمتر است و تنها 2.28 درصد از مردان زیر حد استاندارد قرار دارند. بسیاری از این افراد از بیماری‌هایی مانند آلت تناسلی دفن شده و یا آلت تناسلی پرده دار رنج می‌برند اما حتی آن دسته اندک نیز نباید نگران باشند چرا که امروزه با استفاده از جراحی‌های افزایش طول آلت تناسلی، این مشکل به راحتی قابل حل است.

پنوپلاستی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود

این روش جراحی با هدف افزایش طول آلت تناسلی انجام می‌شود. تکنیک‌های دیگر، مانند پیکر تراشی لیپو- لرزشی روی ناحیه شرمگاهی، جراحی پلاستیک پوست آلت و اسکروتال و پر کردن سر آلت، می‌توانند به روش‌هایی که همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرند مرتبط باشند. در طی همان جلسه جراحی همچنین ممکن است یک فرآیند پیکر تراشی لیپو- پنو با استفاده از تکنیک ضد باز جذب (افزایش قطر آلت) با گرافت خالص انجام شود.

آقایانی که از مشکل کوچک بودن آلت تناسلی رنج می‌برند می‌توانند با مراجعه به متخصص اورولوژی و در صورت نیاز و صلاحدید پزشک، با انجام جراحی بزرگ کردن و افزایش طول آلت تناسلی بر این مشکل فائق آیند. دکتر ما به عنوان متخصص جراحی اورولوژی می‌تواند در این جراحی همراه شما باشد. یرای دریافت مشاوره و یا مراجعه حضوری با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

آلت کوچک به چه اندازه‌ای گفته می‌شود؟

آلت تناسلی نوعی معمولا در حالت نعوظ 5 تا 6 اینچ طول 4 تا 5 اینچ قطر دارد. تغییر بیشتری در اندازه آلت‌های شل و آویزان وجود دارد.

آلت بعضی از پسران واقعا کوچکتر از این مقدار است. در موارد نادر، ژنتیک و مشکلات هورمونی باعث ایجاد وضعیتی به نام میکرو پنیس می‌شود – که آلت تناسلی در حال نعوظ کمتر از 3 اینچ طول دارد. گاهی اوقات بیماری پیرونی یا جراحی برای سرطان پروستات می‌تواند طول آلت مرد را کاهش دهد.

اما مطالعات نشان می‌دهد که اکثر افراد به دنبال افزایش طول آلت تناسلی برای بزرگتر شدن از اندازه متوسط ​​هستند. آن‌ها تنها فکر می‌کنند که سایز آلت کمتر از میانگین است.

چرا؟ بخشی از آن به دید و جنبه فکری برمی‌گردد. اندازه گیری آلت تناسلی خود بسیار سخت است – به پایین نگاه کردن، زاویه نامناسبی از آلت را به شما نشان می‌دهد.

روانشناسی نیز نقش مهمی دارد. بعضی از افراد دارای آلت تناسلی با اندازه متوسط ​​با این تصور که آلت آن‌ها خیلی کوچک است دچار وسواس می‌شوند. حتی تشخیص روانپزشکی وجود دارد: اختلال دیسمورفیک (عدم رضایت از) آلت تناسلی. این وضعیت شبیه به سو برداشت ادراکی در افرادی است که چیزی نمی‌خورند و هر چقدر هم لاغر می‌شوند، فکر می‌کنند که چاق هستند.

بر اساس یک مطالعه، اکثر مردانی که جراحی بزرگ شدن آلت تناسلی را انجام می‌دهد، این شرایط را دارند. آن‌ها همچنین از نتایج کمترین رضایت را دارند.

روش‌های افزایش طول و بزرگ کردن آلت تناسلی


 کاهش وزن

یک روش امن و موثر برای داشتن یک آلت تناسلی بزرگتر وجود دارد: کاهش وزن.

بسیاری از مردانی که فکر می‌کنند آلت تناسلی کوچکی دارند، دارای اضافه وزن هستند. از دست دادن وزن، باعث می‌شود قسمت بیشتری از شفت پنهان شده در زیر چربی‌های شکم ظاهر شود. این کار در واقع اندازه آلت شما را افزایش نمی‌دهد، اما سبب می‌شود بزرگتر به نظر برسد.

برای مردانی که ترجیح می‌د‌هند که یک روش جراحی انجام دهند تا این که کمتر بخورند، لیپوساکشن پد چربی در اطراف آلت تناسلی ممکن است مفید باشد. با این حال، اگر عادت‌های غذایی خود را تغییر ندهید، اثرات دائمی نیستند، و آلت تناسلی شما دوباره در چربی‌های شکمی، مثل یک اسکله در جزر و مد، فرو می‌رود.

بزرگ کردن آلت تناسلی: قرص‌ها، کرم‌ها و دستگاه‌ها

بزرگ کردن آلت تناسلی

چه راه دیگری وجود دارد؟ در اینجا اشاره‌ای به برخی از گزینه‌های اثبات نشده برای افزایش اندازه آلت تناسلی شده است.

  • پمپ خلاء: این پمپ یک سیلندر است که هوا را به بیرون می‌کشد. شما آلت تناسلی خود را در داخل آن قرار می‌دهید و خلاء ایجاد شده خون بیشتری را به داخل آن می‌کشد، آن را راست و کمی بزرگتر می‌کند. سپس آلت تناسلی را با یک حلقه تنگ – مانند یک شریان بند می‌بندید – تا خون دوباره به بدن شما بازنگردد. معایب این دستگاه چیست؟ این اثر تنها تا زمانی باقی می ماند که حلقه را بازنکرده‌اید. اگر از این دستگاه برای بیش از 20 تا 30 دقیقه استفاده شود، می‌تواند باعث آسیب بافت گردد. این پمپ گاهی اوقات به عنوان درمانی برای اختلال نعوظ مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما ثابت نشده است که واقعا اندازه آلت تناسلی را افزایش می‌دهد.
  • کشیدن با وزنه. وزنه یا تمرینات کششی آلت تناسلی شما را بزرگ نمی‌کند – آلت تناسلی عضله نیست. اما آویزان کردن وزن به آلت تناسلی شل شما ممکن است آن را کمی کش بیاورد. نکته این است که این کار نیاز به یک درجه پایبندی عجیبی دارد. ممکن است مجبور شوید هشت ساعت در روز و به مدت شش ماه، یک وزنه به آلت تناسلی خود متصل کنید. در پایان آن، ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید که آلت تان در حدود نیم اینچ بزرگتر شود. خطرات شامل پاره شدن بافت، انفجار عروق خونی و سایر مشکلات است.
  • قرص‌ها، مکمل‌ها، پماد‌ها و کرم‌ها. اثر نمی‌کنند. هیچکدام از آن‌ها.

روش جراحی


 بریدن رباط معلق آلت تناسلی با لیزر و بخیه‌های ضد انقباض معکوس

بریدن رباط معلق آلت تناسلی با لیزر

رباط معلق آلت تناسلی یک ساختار در عمق آلت است که بخش داخلی آلت تناسلی را به استخوان ناحیه شرمگاهی متصل می‌شود. بریدن آن منجر به “سر خوردن” رو به جلوی قسمت داخلی آلت تناسلی و افزایش طول متعاقب در قسمت خارجی، قسمت قابل مشاهده می‌شود. میزان افزایش طول قابل دستیابی تا حد زیادی به استحکام این رباط بستگی دارد. در واقع یک نسبت مستقیم وجود دارد: هر چه رباط بیشتر رشد کرده باشد، نتیجه افزایش طول بیشتر خواهد بود. متاسفانه این امکان وجود ندارد که استحکام واقعی رباط‌های هر فرد را قبل از عمل بدانیم، زیرا در عمیق زیادی قرار گرفته (بنابراین قابل لمس نیست) و اغلب توسط استخوان ناحیه شرمگاهی از نظر پنهان است (بنابراین با سونوگرافی قابل مشاهده نیست). علاوه بر این، همانند دیگر نواحی بدن، تنوع خاصی در استحکام آن بین یک فرد و فرد دیگر وجود دارد، که پیش بینی آن را قبل از عمل، دشوار می‌کند. به طور کلی، افزایش قابل حصول با این تک روش می‌تواند بین 2 تا 4 سانتی متر متفاوت باشد، که در حالت شل (عدم نعوظ) و تا حد کمتری در حالت نعوظ دیده می‌شود. یک پیش بینی در مورد افزایش احتمالی می‌تواند با اندازه گیری سطحی ترین قسمت این رباط (تنها قسمت قابل مشاهده) با استفاده از اولتراسوند و مقایسه آن با داده‌های آماری موجود در اختیار ما باشد.

از لحاظ فنی، بریدن رباط معلق آلت تناسلی نسبتا آسان است و هیچ گونه مشکل خاصی را در پی ندارد. با این وجود، مهم است که توجه حداکثر شود، به ویژه در بریدن عمیق ترین بخش، چرا که نزدیکی ساختار عصبی عضلانی پشت آلت تناسلی در این ناحیه مهم است. برای این منظور، ما از یک لیزر دیود آخرین نسل با کنترل رایانه‌ای استفاده کرده ایم. لیزر یک ابزار بسیار دقیق برش است که به حداقل رساندن خونریزی و درد را ممکن می‌سازد، این دستگاه عمل بریدن و سوزاندن را هم زمان انجام می‌دهد و زمان بهبود را کاهش می‌دهد. استفاده از لیزر به تمام سطوح جراحی گسترش یافته است، و مزایای واضحی در نتایج و زمان بهبودی پس از جراحی به همراه دارد، که این زمان به طور قابل توجهی در مقایسه با روش‌های سنتی کاهش می‌یابد. در این مرحله، توصیف روش سنتی شامل بستن لایه به لایه زخم جراحی و انجام یک جراحی پلاستیک پوستی می‌باشد.

با این وجود نتایج از نظر طول به دست آمده، اغلب تنها جزئی هستند، زیرا غالبا فرآیند به اصطلاح “انقباض اسکار” رباط اتفاق می افتد. این فرایند که در سایر نقاط بدن امکان پذیر است، باعث می‌شود که بخش‌های جراحی شده بدن خود به خود در روزهای بعد از جراحی “بسته” شوند و نتایج حاصله را از بین ببرند. چنین وضعیتی چند روز پس از عمل با شدت‌های مختلف در افراد رخ می‌دهد، همان طور که در مراحل عمل مجدد مشخص شده است.

برای جلوگیری از چنین ناراحتی، استفاده از “اکستنسور” آلت تناسلی که در سال‌های اخیر به طور مکرر در مورد آن صحبت شده است، توصیه می‌شود. ابزارهای مکانیکی وجود دارند که آلت تناسلی را در کشش کنترل شده و پیشرونده قرار می‌دهد. با اینکه اغلب با نتایج چشمگیر توهمی و غیرواقعی تبلیغ شده‌اند، ثابت شده است که زمانی که بدون جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند، قادر به افزایش قابل ملاحظه‌ای در طول آلت تناسلی نیستند. در حالی که، کاربرد آن‌ها در هنگام استفاده  بعد از جراحی به منظور جلوگیری از انقباض اسکار پس از جراحی، تایید شده است. با این وجود، این بسط دهنده‌ها نمی‌توانند در روزهای اول بعد از جراحی، به علت وجود زخم جراحی استفاده شوند و این امر کارآمدی آن‌ها را محدود می‌کند (پس از حداقل 30 روز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند). بنابراین انجام این کار، استفاده از ساختاری را ملزم می‌کند که به عنوان یک “فاصله انداز” بین دو انتهای رباط بریده شده عمل می‌کند.

پر استفاده ترین روش این است که یک فاصله انداز سیلیکونی نرم بین دو انتهای رباط قرار داده می‌شود و نتیجه اغلب رضایت بخش است، اما هنوز هم شامل موادی است که برای اندام فرد جسم خارجی به حساب می‌آید. ما، متعهد به اعتقاد خود هستیم که استفاده از مواد موجود در ارگانیسم بهتر است، و برای اجتناب از استفاده از سیلیکون، یک بخیه خاص (فاسیال ضریعی) را طراحی کرده‌ایم، که به ما امکان می‌دهد لایه‌های سطحی را از عمق دو انتهای رباط بریده شده را معکوس کنیم، و به این ترتیب به همان نتیجه فاصله انداز سیلیکونی برسیم، اما تنها از بافت خود اندام استفاده نموده‌ایم. همه این‌ها به معنی ایمنی بیشتر برای بیمار می‌باشد.

این تکنیک به ما اجاره داده است که نتایج به دست آمده را آشکار و طولانی مدت نماییم. تاکید روی زاويه ناحیه شرمگاهی و آلت با پایین آوردن آلت تناسلی، که توسط برخی از نویسندگان توصیف شده است، در آزمایش ما یک ماهیت قابل چشم پوشی می‌باشد. این روش، یک دوره فنی یک ساعته دارد و تحت بیهوشی نخاعی یا عمومی بسته به ارتباط آن با سایر روش‌های فالوپلاستی طراحی لیزری انجام می‌شود. همانند تمام روش‌های دیگری که استفاده می‌شود، ترخیص در همان روز انجام می‌شود.

لیزر پلاستی پوستی روی ناحیه شرمگاهی

این روش جراحی پلاستیک در انتهای برش لیزری رباط معلق آلت تناسلی، و با هدف افزایش قطر پوستی که اندام تناسلی مرد را می‌پوشاند، انجام می‌شود که در غیر این صورت خیلی کوتاه خواهد بود.

این جراحی از لحاظ فنی، شامل ایجاد یک شکل  V-Y، یا به عبارت دیگر برشی است که در ابتدا شکل یا وارونه V را دارد، و در انتهای عمل به شکل Y وارونه تبدیل می‌شود.

استفاده از لیزر دیود امکان دقت بیشتر در ایجاد برش، خونریزی کمتر و کاهش استرس بافت همراه با نتیجه عملی تسریع بهبودی زخم را فراهم می‌کند.

در انتها، بخیه‌های زیبایی با استفاده از نخ‌های قابل جذب انجام می‌شود که به عبارت دیگر نخ‌هایی هستند که به طور خودکار بین 15-20 روز پس از عمل می‌افتند.

پیکر تراشی لیپو- لرزشی روی ناحیه شرمگاهی

در افراد دارای لایه چربی پی دار فراوان و آشکار روی ناحیه تناسلی، پوست ناحیه می‌تواند از محل قرارگیری آلت تناسلی پیشی بگیرد و سبب شود این عضو به لحاظ بصری کوتاه‌تر از آن چه واقعا هست به نظر برسد. این وضعیت نه تنها در افراد دارای اضافه وزن می‌تواند رخ دهد ( “آلت تناسلی پنهان شده” و یا در موارد شدید “آلت تناسلی دفن شده “)، بلکه در افراد دارای وزن طبیعی و یا حتی در افراد کم وزن نیز وجود دارد، و توسط ویژگی‌های فردی نواحی تجمع چربی ایجاد می‌شود.

در چنین مواردی روش انتخابی شامل “پیکر تراشی لیپو- لرزشی روی ناحیه تناسلی” است که یک روش جراحی می‌باشد که به آسپیراسیون چربی تناسلی کمک می‌کند و از کانولا‌های نازکی استفاده می‌کند که به وسیله مکانیزم ارتعاش کار می‌کنند، ابتدا امکان حل شدن و پس از آن آسپیراسیون چربی اضافی را فراهم می‌نماید.

روش ارتعاشی لزوما  توسط این واقعیت کار می‌کند که بافت چربی مرد دارای ویژگی غلظت بیشتر نسبت به زنان می‌باشد که به سادگی با استفاده از لیپو ساکشن قابل جدا شدن است. این روش امکان مسطح ساختن ناحیه شرمگاهی را فراهم می‌سازد و در نتیجه، افزایش بصری طول آلت تناسلی را ممکن می‌کند، که در واقع مستقیما در عمل دخیل نمی‌باشد. این کار تحت بیهوشی موضعی، نخاعی یا عمومی انجام می‌شود بسته به اینکه آیا به صورت جداگانه یا همراه با سایر تکنیک‌های فالوپلاستی انجام می‌گردد.

از لحاظ فنی، برش‌های دو دقیقه‌ای در پوست در دو طرف ناحیه تحت درمان انجام می‌شود که از طریق آن یک کانولای نازک وارد می‌شود، که می‌لرزد و در ابتدا چربی اضافی را حل و بعد از آن مکش می‌کند. مدت زمان این روش بستگی به مقدار چربی قابل برداشت دارد که زمان متوسط حدود 40 دقیقه را به همراه خواهد داشت. در انتها یک باند فشاری اعمال می‌شود که می‌تواند بدون مشکل به مدت 20 روز استفاده شود. هم برای روش تکی و هم در روش‌های دیگر، ترخیص در همان روز اتفاق می‌افتد.

لیزر پلاستی پوستی آلت و اسکروتال

در بعضی موارد نقطه قرارگیری پوست اسکروتوم با نقطه قرارگیری آلت تناسلی در امتداد شفت خود آلت تناسلی واقع است و به صورت طبیعی در ابتدای آن نیست. این وضعیت آناتومیک، باعث می‌شود ظاهر “بال خفاشی” پوست در قسمت پشتی آلت تناسلی ایجاد شود، که عملا به معنی نقص است که از لحاظ بصری به طور چشمگیری طول کل آلت تناسلی را کاهش می‌دهد.

برای اصلاح این مشکل، یک لیزر دیود برای انجام لیزر پلاستی پوستی آلت و اسکروتال با بهره گیری از روش “Z” مورد استفاده قرار می‌گیرد که متعاقبا با استفاده از بخیه‌های زیبایی بسته می‌شوند که ظرف 15-20 روز جذب می‌شوند.

این روش که چند دقیقه طول می‌کشد، می‌تواند به صورت جداگانه یا اغلب همراه با فالوپلاستی طراحی لیزری انجام شود و منجر به نتایج زیبایی شناختی بسیار قابل توجه و رضایت بخش گردد.

سوالات رایج


نتایج بر حسب افزایش طول در حالت خوابیده و نعوظ چگونه است؟

در اغلب موارد افزایش متوسط بین 2 تا 4 سانتیمتر است، که هم در حالت استراحت و هم تا حد کمتری در هنگام نعوظ قابل مشاهده است.

چه چیزی تنوع در نتایج را تعیین می‌کند؟

سازگاری و ابعاد رباط معلق که از فردی به فرد دیگر متفاوت است

آیا نتایج در طول زمان ماندگار هستند؟

بخیه مخصوص (فاسیال ضریعی) که در پنوپلاستی افزایش طول استفاده می‌شود، امکان خم شدن دو قسمت بریده شده رباط معلق به سمت داخل را تا حد زیادی فراهم می‌کند. این اقدام، از کوچک شدن بافت‌های عمل شده جلوگیری می‌کند (انقباض اسکار پس از جراحی) و تمام یا بخشی از نتیجه حاصله را از بین می‌برد

آیا پنوپلاستی نشانه‌های قابل مشاهده ای بر جای می‌گذارد؟

خیر.  ابعاد برش کوچک است، با استفاده از روش‌های جراحی پلاستیک ایجاد می‌شود و در ناحیه بالای استخوان شرمگاهی انجام می‌گردد که با مو پوشیده می‌شود و بنابراین غیر قابل مشاهده می‌باشد

آیا می‌توان در جراحی پنوپلاستی طول آلت را افزایش داد؟ چند سانتی متر بلندتر خواهد شد؟

پنوپلاستی کششی را می‌توان با برش رباط معلق آلت تناسلی انجام داد. این عمل آلت تناسلی می‌تواند در همان فرآیند به عنوان یک فرآیند پر کردن با چربی انجام شود. افزایش طول آلت که با جراحی آلت تناسلی به دست آمده می‌تواند بسته به بیماران و دوره بهبودی، 2 تا 4 سانتیمتر باشد. این افزایش طول آلت تناسلی به مراتب ناچیز است.

آیا می‌توانید عملکرد جنسی خود را با این عمل بهبود بخشید؟ ارضای شما پس از این عمل چگونه خواهد بود؟

کیفیت و طول مدت نعوظ، با توجه به عوامل متعددی متفاوت است، که برخی از آن‌ها روانشناختی و بقیه جسمی هستند. کیفیت رابطه جنسی به قطر آلت تناسلی محدود نمی‌شود. بلکه واقعیت این است که عدم رضایت از اندازه آلت تناسلی می‌تواند یک عامل مخرب روانی باشد که مانع از نعوظ می‌شود. آلت تناسلی یک عامل مهم در تعیین اعتماد به نفس در یک مرد است. همچنین نشانه ای از قدرت در طی رابطه جنسی می‌باشد، عمل بزرگ شدن آلت می‌تواند خواسته‌های مردی را برآورده نماید که بیشتر از قبل احساس قدرت می‌کند. با این حال، این عمل باعث افزایش اندازه آلت در طول نعوظ نمی‌شود.

آیا درد دارد؟

به طور کلی پنوپلاستی یک روش بی درد است. داروهای مناسب تجویز می‌شوند. عمل آلت تناسلی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و شما در طول عمل هیچ چیزی احساس نمی‌کنید.

برای پنوپلاستی چه مدتی باید در درمانگاه بمانید؟

این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود یا در بعضی موارد ممکن است یک شب بستری شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *